lampy boho

Styl boho, jak go stworzyć we wnętrzu?

Styl boho staje się coraz bardziej powszechny także w Polsce. Ten styl łączy w sobie inne style i pozwala stworzyć z domu obraz lub utwór muzyczny. To nie przypadek, że ten styl jest częściej wybierany przez osoby kreatywne. A ponieważ coraz więcej osób odkrywa swoją kreatywną stronę, styl ten staje się coraz bardziej popularny.

Wnętrza w stylu boho i ich cechy

Klasyczne wnętrza w stylu boho często przypominają cygańską dziewczynę. Wyraźnie sugestywne w fałdach tkanin i brzęku biżuterii. Lampy boho i kolorowe żyrandole z frędzlami i różnymi zawieszkami pasują do tego stylu idealnie.

Nazwa „boho” pochodzi od słowa „bohemiens”. Tak nazywano mieszkańców Czech, gdzie przebywało wielu Cyganów. Ludzie ci nie znali powszechnie obowiązujących zasad i praw, sami je tworząc zgodnie ze swoimi przekonaniami i stylem życia. Cyganie byli wolni i dumni jak wiatr. Styl boho jest tak różnorodny i wszechstronny, że nie podlega żadnym ogólnie przyjętym kanonom projektowania, jest niezwykle oryginalny i autentyczny.

Jak urządzić mieszkanie w stonowanym stylu boho?

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu odrobinę kreatywności, ale nie chcesz zamienić go w pawie ogony, użyj poduszek, frędzli wszędzie, gdzie się da, ozdób z makramy lub dzianiny, a wszystko to w naturalnych odcieniach.

Oprawy oświetleniowe mogą być wtedy również w spokojnych kolorach i wykonane z naturalnych materiałów. Takie oprawy można znaleźć w stylu loftowym, wiejskim i prowincjonalnym. Sznury i gałązki, słoma, rattan i oczywiście frędzle doskonale pasują do stylu boho.