lampa na elewację

Jak oświetlić elewację w łazience i po co to robić?

Łazienka to dość specyficzne miejsce w każdym domu i mieszkaniu. Ta „oryginalność” sprawia również, że można ją zaaranżować w dość ciekawy i niepowtarzalny sposób. Zasada ta dotyczy również systemu oświetlenia elewacyjnego, które może być ukształtowane w dość niecodzienny sposób.

Małe pomieszczenie, duże możliwości

lampa na elewację

Pod względem funkcjonalnym, oświetlenie elewacyjne łazienki ma jak najbardziej rację bytu. Nie trzeba go umieszczać wyłącznie na najważniejszych, designerskich aranżacjach. Ciekawą praktyką jest wprowadzanie go również do funkcjonalnych wnęk, których – w każdej łazience – nie powinno brakować. Warto postawić w tym przypadku na klasyczne, punktowe halogeny, które w razie potrzeby można odpowiednio ukierunkowywać. Opcjonalnie można skorzystać z bardziej rozbudowanych źródeł światła (np. plafony), ale nie jest to do końca dobre rozwiązanie w kontekście miejsca, w którym (z reguły) jest sporo wilgoci.

Lampa na elewację – dyskretna i tajemnicza

Łazienka to idealne miejsce, by popisać się swoimi umiejętnościami designerskimi. I choć najrozsądniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa pozostają tu halogeny, to jednak również z ich pomocą można stworzyć coś ciekawego. Ciekawym pomysłem jest połączenie ich z czujkami ruchu, dzięki czemu podstawowe oświetlenie łazienkowe włączy się i wyłączy w sposób automatyczny. Można też podzielić łazienkowe lampy elewacyjne, które kupisz tutaj, na trzy różne grupy. W pierwszej znajdą się wszystkie źródła światła. Ich włączenie sprawi, że w łazience stanie się naprawdę jasno. Druga i trzecia grupa to będzie przeznaczona wyłącznie do częściowego, a nawet energooszczędnego oświetlenia pomieszczenia.

Podsumowując, funkcjonalne oświetlenie łazienkowe może być, a nawet powinno być oparte na lampach elewacyjnych , a konkretnie na klasycznych, LED-owych halogenach.