zasialcz-ups

Zasilacze UPS rack – podstawowe informacje

Zasilacze awaryjne to jeden z podstawowych elementów każdej dobrze wyposażonej serwerowni. Zasilacze UPS rack czy tak zwane bezprzerwowe mają za zadanie utrzymanie zasilania dla innych istotnych elementów sieci w momencie, w którym doszłoby do awarii głównego źródła zasilania.

UPS do szafy rack

Jak wspomniano powyżej, zasilacze UPS rack mają zagwarantować nieprzerwaną pracę kluczowych urządzeń w sytuacji, w której doszłoby do awarii podstawowego źródła zasilania. Ponadto, zastosowanie zasilacza UPS rack stanowi formę ochrony wartościowego sprzętu przed negatywnymi skutkami nagłych skoków napięcia czy też przepięć.

Gdzie stosowane są zasilacze UPS rack?

UPSy do szafy rack są z powodzeniem stosowane przede wszystkim w dużych podmiotach, dla których niezwykle ważne są kwestie bezpieczeństwa oraz niezawodności. Choć cena zasilaczy UPS rack jest dość wysoka, to jednak warto ponieść te uzasadnione koszty. W zamian za to otrzymuje się bowiem pewność nieprzerwanej pracy, ograniczenie ryzyka utraty cennych danych lub zniszczenia drogiego sprzętu. Należy również zwrócić uwagę na to, że wymienione powyżej argumenty coraz częściej trafiają również do małych podmiotów, w przypadku których administratorzy sieci doceniają komfort i wygodę użytkowania tego typu rozwiązań.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru zasilacza UPS do szafy rack?

Podczas wyboru oraz zakupu zasilacza UPS do szafy rack warto brać pod uwagę jego kilka istotnych cech. Wśród nich wymienić należy choćby: moc czynną urządzenia, kształt sinusoidy, czyli napięcia wyjściowego, czy też czas przełączania urządzenia, od którego zależy szybkość reakcji zasilacza na pojawiające się problemy z napięciem.